Upravo je iz štampe izašao 45. broj Komune na povećanom broju stranica sa bogatim programskim sadržajem o KK Budućnost Voli i već se nalazi na svim prodajnim mjestima i kioscima za štampu u svim crnogorskim gradovima, saopšteno je iz Komune.
Iz širokog tematskog opusa istorije ovog trofejnog kluba na pragu sedam i po decenija postojanja, Komuna izdvaja neke od naslova.
Ovaj broj počinje Uvodnikom Dragana Bokana, predsjednika KK Budućnost Voli pod naslovom ,,Svi smo mi jedan tim “ u kojem ističe da je klub u svim segmentima osnažen i organizovan na način na kojem bi mu pozavidjeli klubovi iz mnogo razvijenih sredina.“Ne skrivam ponos kada govorimo koji značaj ima Budućnost Voli, učesnik ABA lige, Evrokupa i Evrolige, ne samo na regionalnoj, nego i na evropskoj sportskoj sceni, značajan za državu i generacije koje stasavaju”.
Radmila Uskoković Ivanović u tekstu ,,Decenije za ponos” podsjeća na istoriju i hronologiju Budućnosti od amaterskih koraka preko ABA titule do fanatične Evrolige, o brojnim igračkim imenima Budućnosti raznih generacija, trenera, funkcionera i ostalih košarkaških radnika, kao i kultnom igralištu na obali Morače otvorenom prije šest i po decenija, a koje predstavlja dio mnogih šampionskih karijera u tekstu pod naslovom ,,Vječni šarm Njegoševog parka”.
U ovom posebnom tematskom broju Komune publikovan je i ekskluzivni tekst Rusmira Halilovića iz Zagreba koji je daleke 1980. godine stigao u Titograd kao strateg i trener i uspio da uvede prvi put Budućnost u tadašnju I košarkašku ligu SFRJ.
Za ovaj broj Komune piše i Zoran Antić koji u tekstu pod naslovom “Zvuk Moračinih žutih stolica “opisuje kako je Titograd osamdesetih godina prošloga vijeka živio za košarku i kada je svaka utakmica Budućnosti bila praznik za grad
Živko Brajović, jedan od trofejnih trenera Budućnosti čiji su rezultati kao trenera ostali zapisani zlatnim slovima u istoriji tog kluba, u autorskom tekstu za ovaj poseban broj Komune pod naslovom “Dvadeset trojki trećeg marta Garovoga “ piše o osvajanju prvog trofeja Budućnosti – osvajanju Kupa Jugoslavije kada je savladana ekipa beogradskog Partizana.
Dražen Drašković, koji je u ovom broju Komune imao i ulogu gost-urednik u tekstu pod naslovom ,,Igor, Poli i Gašo” piše o tri ikone Budućnosti ( Igoru Popoviću, pokojnom Goranu Bojaniću i Gavrilu Pajoviću), koji su kako kaže: “podijelili vrijeme sa svim svojim originalnostima, načinima života, sličnim odnosom prema sakupljanju prijatelja i uspomena, sa svim svojim košarkaškim moćima i nemoćima”, zatim o posebnostima košarkaških družina koje su nastajale u Njegoševom parku kao što su dosta rođene braće koji su uglavnom istovremeno bili igrači ili igrači i treneri među kojima su braća Blažević, Bakić, Pavićević, Rakočević, Ivanović i Šehović.Željko Rutović u sociološkom tajm autu pod naslovom ,,Dvokorak urbane svijesti” piše o zajedničkom stasavanju KK Budućnost, Titograda, Podgorice… u kojem ističe da u širim državnim okvirima istorija tog sportskog kolektiva više je od košarke i više je od sporta.
Takođe u tekstu pod naslovom ,,Budućnost je Budućnost- Voli je Voli” Dražen Drašković piše o karakteru pobjednika, Draganu Bokanu, prvom čovjeku poslovnog i sportskog sistema koji je decenijama stvarao kompaniju Voli sa najviše zaposlenih u Crnoj Gori i jednim od vodećih trgovačkih brendova regiona koji je već dvanaest godina na čelu Budućnost Voli, sportskog sistema koji je postao crnogorski sportski brend, itekao prepoznatljiv u evropskim košarkaškim razmjerama.
I ovaj broj Komune uz svesrdnu pomoć gost urednika Dražena Draškovića uredio je gl.urednik Amer Ramusović, dok je za dizajn i grafičko uređenje bio zadužen Voislav Bulatović.